Jihočeská filharmonie

Warhol a Velvet Underground

Vernisáž vybraných ukázek maleb Warholových bude zahájena již hodinu před začátkem koncertu.

Hudbu Velvet Underground jste nejspíš slyšeli. Výstavu tvorby Andyho Warhola určitě viděli nedávno v Alšově jihočeské galerii. Ale obě najednou? A právě to jsme pro Vás připravili my. Vernisáž vybraných ukázek maleb Warholových bude zahájena již hodinu před začátkem koncertu, tedy ve čtvrtek, 12. října 2017 od 18,00 ve foyer Jihočeské filharmonie. Vstup zdarma! Koncert pak začíná v sále od 19,00 a je vyprodáno. Obrazy byly vybrány kurátorem Miroslavem Houškou a výstava potrvá do konce října.

Jedinečný večer věnovaný 30. výročí úmrtí Andyho Warhola a 50. výročí vydání desky The Velvet Underground & Nico. Producentem alba, které bylo vyhlášeno rockenrolovou náhrávkou 20. století byl právě Andy Warhol. Hudební produkce písní The Velvet Underground uslyšíte v provedení Jihočeské filharmonie se zpěvačkou Jitkou Charvátovou a hudební úpravě Mejly Hlavsy a Dušana Vozáryho.

Andy Warhol vytvořil pro první desku The Velvet Underground & Nico naprosto originální obal se sloupávacím babánem a dal tak vzniknout symbolu pop - artu.
A práve tento obal LP bude k vidění na výstavě, která se uskuteční v kavárně Fcafé, přímo v sídle Jihočeské filharmonie. K vidění budou dále portréty Marilyn Monroe (sítotisky z edice Sunday B. Morning), Cambellovy polévky a portréty dalších osobností (granolitografie z edice CMOA), nebo plakát z jediného pražského koncertu The Velvet Underground, vytvořený výtvarníkem Michalem Cihlářem. Celkem bude vystaveno na dvacetpět prací.

CZ EN